Türkiye Cumhuriyeti

Boston Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Anayasa Değişikliği Halkoylaması , 31.03.2017

Anayasa Değişikliği Halkoylamasında yurtdışı temsilciliklerimizde 27 Mart-9 Nisan 2017 tarihleri arasında sandık açılacaktır. Sandık açılacak tarih aralığı ülkelere göre farklılık arzedebilmektedir.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından ABD’deki oy verme işlemlerinin ise 1-9 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi uygun bulunmuştur.

Bu çerçevede, vatandaşlarımız Vaşington Büyükelçiliği ve Boston, New York, Miami, Şikago, Houston ve Los Angeles Başkonsolosluklarımızda kurulacak sandıklarda 1-9 Nisan 2017 tarihleri süresince, haftasonu da dahil olmak üzere, saat 09:00-21:00 saatleri arasında oy kullanabileceklerdir.

Vatandaşlarımızın oy kullanmaya geldiklerinde, yanlarında Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu veya ehliyet gibi üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasının kayıtlı olduğu resimli bir kimlik belgesini getirmeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımızın ABD pasaportu veya herhangi bir ABD kimlik belgesi ile oy kullanmaları mümkün değildir.

Yurtdışı seçmenlerin yine 27 Mart-16 Nisan tarihleri arasında sandık açılan gümrük kapılarında da oy kullanmaları mümkündür.

Yurtdışı seçmen kaydınız olması halinde yurtdışında sandık açılan herhangi bir temsilciliğimizde veya gümrük kapılarında oy kullanabilirsiniz.

Yurtdışı seçmen kaydınızın olup olmadığını ve hangi temsilciliğimizde hangi tarihlerde ve adreste sandık açılacağını "www.ysk.gov.tr" adresinden öğrenmeniz mümkündür.

En iyi dileklerimizle,