Türkiye Cumhuriyeti

Boston Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

New England eyaletlerinde yaşayan Türk-Amerikan toplumunun değerli mensupları,

Türkiye Cumhuriyeti Boston Başkonsolosu olarak görevime başlamış bulunmaktayım. Kuruluşu 1852 yılına kadar uzanan ve bu özelliğiyle Amerika kıtasındaki en eski Türk temsilciliklerinden olan Boston Başkonsolosluğumuzda görev yapacak olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.

New England’daki vatandaşlarımızın çıkarları ve haklarının korunması, kültürel ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması, Türkiye’yle bağlarının güçlendirilmesi ve devletimizin himayesini hissetmeleri asli görevimiz, konsolosluk hizmetlerini etkin ve nitelikli biçimde sunmaya devam etmek temel önceliğimiz olacaktır. Bu anlayışla, görev sahamızdaki Massachusetts, New Hampshire, Connecticut, Maine, Vermont ve Rhode Island eyaletlerini gezecek, mümkün mertebe sizlerle bir arada olmaya çaba sarfedeceğim. Birlikte, dayanışma ve eşgüdüm içinde, ABD’nin bilim, kültür ve finans merkezlerinden olan Boston başta olmak üzere, görev bölgemizin genelinde Türk-Amerikan toplumunun sesinin daha gür çıkmasını ve ülkemizin daha etkin tanıtımını sağlamaya çalışacağız. Türkiye ile sözkonusu eyaletler arasındaki ekonomik, ticari, kültürel ve bilimsel ilişkileri daha da güçlendirmeye, işbirliği imkânlarını çoğaltmaya gayret göstereceğiz.

Bu hedeflerimizin gerçekleştirilmesi ancak birlik ve beraberlik içinde hareket etmekle mümkün olabilecektir. ABD’yi de yakından tanıyan siz vatandaşlarımızın değerli katkıları, öneri ve düşünceleri bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Başkonsolosluğumuzun kapılarının sizlere sonuna kadar açık olduğunu ve gereksinim duyabileceğiniz desteği sağlamaya her zaman çaba göstereceğimizi özellikle vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Ömür Budak
Başkonsolos